Laminátové podlahy ǀ Dřevěné podlahy ǀ Vinylové podlahy ǀ PVC ǀ Parkety

Nevíte si rady jakou podlahu vybrat? Laminát, dřevo, pvc nebo vinyl?

Volejte nebo pište, rádi vám poradíme.

 

Telefon+420 607200224

Email

info@kkpodlahy.cz

Facebook

Facebook

 

Reference zákazníků

Svatošovi
Výborná komunikace, příjemné vystupování, rychlé a kvalitní provedení práce. Proto jsme se na p. Kutheila obrátili už podruhé a jistě ne naposled. 
Děkujeme, jsme velice spokojeni a Vaši firmu můžeme každému doporučit. 


Kafkovi
Rychlá a výborná komunikace, skvělá pomoc při výběru a perfektně položené PVC. Moc děkujeme a doporučujeme!


Více referencí

Laminátové plovoucí podlahy

Vlastnosti laminátových podlah:
Kromě nízké ceny lákají laminátové podlahy také svými vlastnostmi. Především jsou odolnější vůči mechanickému poškození (oděru a skvrnám) než klasické dřevěné podlahy. Vedle toho nabízejí snadnou pokládku, dlouhou životnost a stálobarevnost.

Jaká struktura, takové vlastnosti:
Laminát jsou desky vyrobené ze slisovaných dřevěných vláken. Platí, že konkrétní vlastnosti lamina udává Laminátové plovoucí podlahyjeho přesná struktura.

U klasického lamina tvoří jádro podlahy tvrdá a vysoce kvalitní HDF deska z přírodního dřevovlákna, na této desce se nachází papírová vrstva s dekorem (krytá odolným laminátovým filmem proti otěru a obrusu), nejspodnější část desky pak tvoří protitažný papír (zajišťující rozměrovou stálost materiálu). U novějších typů lamina často najdete inovovanou strukturu, což přináší i vylepšené vlastnosti podlahy.

Design lamina:
Vybrat si můžeme z široké nabídky laminátových podlah s různou třídou odolnosti i designu. Zatímco u klasických dřevěných podlah je omezen výběr druhů dřev (měkká dřeva jsou nevhodná), nabídka designů laminátových podlah je výrazně širší. Díky tomu si můžete pořídit například atraktivní podlahu s kresbou exotického dřeva.
Na jedné lamele může být dekor uspořádán do dvou nebo tří pruhů (např. vzor parket), nebo nést jednolitý selský vzor (imitace klasického dřevěného prkna).

Pozor na příliš levné lamino:
Při výběru laminátové podlahy si dejte pozor na nekvalitní produkty, které poznáte především díky podezřele nízké ceně. Počítejte s tím, že kvalitní laminátová podlaha vás přijde na 300 Kč za metr čtvereční a více. V akčních nabídkách ji pak můžete pořídit i o něco levněji.

Úklid a údržba:
Údržba laminátových podlah je velice jednoduchá. Postačí ji pravidelně zamést či vysát a v případě potřeby i přetřít mopem. Mop namáčejte do roztoku vody a šetrného čistícího prostředku, který je k tomuto účelu určený (neobsahuje abrazivní ani chemicky agresivní látky). V žádném případě nepoužívejte vosky a leštidla určené pro dřevěné parkety. Stejně jako dřevu, ani laminu neprospívá přílišná vlhkost.
Úklid a údržba: